Usługi Masażu

Usługi mazażu

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy opiera się na technikach masażu klasycznego. Stosuje się go dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni (zalecany szczególnie sportowcom dla rozluźnienia mięśni przed zawodami, a po zawodach – dla złagodzenia bólu po wysiłku fizycznym), migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego, dla ogólnego odprężenia, dla przezwyciężenia stresu. Masaż leczniczy może usuwać skurcze nóg. Masowanie pleców i ramion pomaga kobietom w bólach porodowych. Zwykle masaż leczniczy polega na rozluźnianiu mięśni oraz łagodzeniu napięcia psychicznego, a to przynosi ulgę i uczucie odprężenia. Ten rodzaj masażu zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny stanowi specyficzną formę masażu, podczas której odbiorca traktowany jest w sposób holistyczny. Ten typ zabiegu nie jest skupiony wokół kondycji fizycznej, ale kładzie również duży nacisk na psychikę człowieka (Szczuka E., 2010, s. 15). Jego głównym celem jest doprowadzenie do odprężenia ciała, umysłu oraz duszy. Fenomen, jakim jest ludzki dotyk sprawia, iż masaż wykorzystujemy jako jedną z metod: terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych. Masaż w pełnym spektrum powoduje zarówno reakcje fizyczne (bezpośrednie) na poziomie ciała, oraz (pośrednie) psychiczne lub mentalne a także energetyczne, a w niektórych kulturach także duchowe. Masaż relaksacyjny powinien być wykonywany w odpowiednich warunkach. Oprócz samego aspektu masowania szczególnie ważne są również: wygląd miejsca, w którym odbywa się zabieg, odpowiednia tematycznie muzyka oraz zapach użytych olejków (Szczuka E., 2010, 18).

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest jednym z działań fizjoterapeutycznych. Za pomocą rąk terapeuty lub innych urządzeń do tego celu stworzonych, usprawniane jest krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Tempo masażu jest bardzo wolne (ok. 10-15 ruchów na minutę), a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie i delikatnie. Zabiegi mogą odbywać się nawet do kilku razy dziennie. Za twórcę drenażu limfatycznego uważa się Emila Voddera, duńskiego lekarza. Drenażu używa się z powodzeniem nie tylko jako masaż ogólny, ale też jako zabieg kosmetyczny twarzy. Jest leczeniem wspomagającym przy mastektomii, kwadrantektomii lub obrzęku limfatycznym. Drenaż limfatyczny może być wykonywany manualnie poprzez wykwalifikowanego masażystę bądź fizjoterapeutę. Inną formą masażu limfatycznego jest użycie specjalnych aparatów do masażu. Przeciwwskazanie: aktywna choroba nowotworowa, stany po operacyjnym usunięciu nowotworów zapalenie naczyń chłonnych obrzęk powstały na skutek ostrych stanów zapalnych zakrzepica żył głębokich (w przeciągu ostatniego pół roku) choroby skóry podwyższona temperatura ciała niewydolność serca otwarte rany czynna gruźlica płuc guzki niewiadomego pochodzenia

Przewiń do góry
Cześć! Pomogę Tobie poprzez Life Coaching. Napisz do mnie.